Priser og prisvinnere

Følgende er tildelt Buskerud Idrettskrets “Årets Innsatspremie”
Buskerud Idrettskrets sin innsatspremie, her velges kandidaten ut av Buskerud Idrettskrets styre på bakgrunn av sportslig innsats foregående år.

2017 Torbjørn Sittrup Bergerud, Håndball
2016 Daniel Andre Tande, Hopp
2015 Andreas Bjørnstad, Svømming
2014 Silje Norendal, Snowboard
2013 Tiril Sjåstad Christiansen, Skiskyting
2012 Ole Kristian Bryhn, Skyting
2011 Vibeke Skofterud, Langrenn
2010 Hedda Berntsen, Freestyle
2009 Marianne Andersen, Orientering

Sparebanken Øst Idrettstipend

2017
Emil Ravnås Vangen, Sykkel
Ingrid Holmen Hansen, Turn
Martin Kirkeberg Mørk, Langrenn og Friidrett
Kaia Celine Hylland, Svømming
Jørgen Baklid, Orientering og Ski-orientering
Nora Korneliussen, Bordtennis

2016
Helene Marie Fossesholm, Øvre Eiker, langrenn og terrengsykling
Jørgen Anmarkrud (16) Drammen, terrengsykling
Andri Snær Gudmundsson (16) Drammen, motocross
Jenny Baklid (15) Drammen orientering, ski-O og langrenn
Andreas S. Bjørnstad (19) Drammen, svømming
Tiril Liverud Knudsen (18) Drammen, langrenn
Matias Kollerud (20) Nedre Eiker, judo
Amalie Honerud Olsen (18) Nedre Eiker, langrenn
Eirik Sæterøy (19) Drammen, freeski
Solveig Hernandez Vråle (17) Drammen, friidrett

2015
Simen Nordahl Svendsen, KIL, Sykkel
Berit Stunes Isene, Sturla, Friidrett
Ilka Doval, Eiker Bordtennisklubb
Maria Lie Ramella, Sportsdans

2014
Ola Stunes Isene, Friidrett
Erik Hægstad, Sykkel
Petter Bergmann, Langrenn/Sykkel
Kristine Stavås Skistad, Langrenn

2013
Konnerud IL, Ski gruppe 15+
IF Hellas, gruppe 15-16
Audun Heimdal, Konnerud IL, Orientering
Kasper Evanger Aakerhus, Aron Skiklubb
Markus Leyobo, Aron Skiklubb
Jonas Fjelstad, Aron Skiklubb

2012
Drammen Turnforening, Junior Elite
Aurora Klingen Amundsen – Freestyle ski
Anders Øverby – Skiskyting
Anna Marie Holmen Hansen – Turn

2011
Andreas Gjesteby – Golf
Stine Lise Grønvold Stenseth – Svømming
Chrisander Skjønberg Holth – Langrenn
Marcus Monsen – Alpint

2010
Konnerud IL Damefotball
IF Sturla
Sondre Turvoll Fossli – Langrenn
Bersant Celina – Fotball
Ellen Camilla Hansen – Svømming

2009
Åssiden IF Damefotball
Konnerud IL Orienteringsgruppe
IF Eiker Kvikk Skiskyting
Veronika Blom – Friidrett
Ferdinand Kvan Edman – Friidrett
Emilie Noel K. Amundsen – Freestyle ski
Linn Ryen – Langrenn

Årets Idrettsnavn – Drammens Tidende
2017 Andreas Bjørnstad
2016 Anders Grøndal
2015 Andreas Bjørnstad
2014 Mjøndalen Idrettsforening
2013 SIF Toppfotball
2012 Alexander Aas
2011 Lars Kristoffer Wilsvik
2010 SIF Toppfotball

Årets Idrettsanlegg
2015 Solberg Sportsklubb
2014 Hokksund IL for byggingen av anlegg på Falkbanen

TaVare prisen
2014 Ål skiskytterlag